Csoportunkba várjuk azon 16. életévüket betöltött fiatalok jelentkezését, akik még nem múltak el 20 évesek, vagy még középfokú oktatási intézmény tanulói. Akik szeretnének valamit kezdeni nehézségeikkel, mert…

• saját és mások érzései vagy viselkedése gyakran zűrzavaros,
• szeretnének kapcsolódni társaikhoz, családjukhoz, de sokszor kerülnek konfliktusba,
• előfordul, hogy a szorongás néha túlságosan elárasztó és olykor kilátástalannak tűnik a megküzdés,
• szeretnének segítséget a fontos kérdésekben: ,,Ki vagyok?; Mit is akarok?’’,
• tudatosabbak szeretnének lenni önmaguk és saját viselkedésük megértésében.
A serdülőkor egy olyan érzékeny élethelyzet, ami akkor is kihívást jelent, ha valaki egy erős, támogató családi környezetben él. A Thalassa Ház délutáni csoportja egy biztonságos közeget adhat a nehéz érzések megosztására, a „nem vagyok egyedül” érzés megélésére. A csoport alkalmakon egy közösen átélt élményen (játék, feladat, gyakorlat) keresztül igyekszünk megérteni a bennünk és köztünk megjelenő érzéseket, mintázatokat.
A csoport folyamatában való részvétel segíthet a résztvevőknek:
• jobban megérteni saját érzéseiket és reakcióikat
• könnyebben megküzdeni a stresszes, konfliktusos helyzetekkel
• tudatosabbá válni a saját döntések meghozatalában
• asszertívan kommunikálni, saját határokat képviselni
A csoport nem helyettesíti a pszichoterápiát, hanem kiegészítő támogatást nyújt – sok fiatal számára ez lehet az első lépés egy önismereti úton, amely segít jobban eligazodni a világban és önmagukban.
A csoportba kerülést egy első interjús beszélgetés előzi meg. A jelentkezés önkéntes, de 18 év alatt a szülő/gondviselő írásbeli hozzájárulását, ezért az első interjús időponton való megjelenését elvárjuk.
A csoport időpontja: Péntekenként 15:30-17:00, részvételi díja 8000 Ft/fő/alkalom. A díjat 4 alkalmanként előre átutalással, számla alapján kérjük befizetni.
A jelentkezési lehetőség folyamatos!
Jelentkezni az itt található űrlap kitöltésével és beküldésével lehet.
Csoportvezetők: Nagy-Kálmánczhelyi Orsolya, Papp Gergely
Papp Gergely:
"2010 óta dolgozom olyan fiatalokkal, akik valamilyen elakadással küzdenek az életükben. Mindig is fontos volt számomra a csoport munka, az emberi kapcsolatokban megjelenő olykor felemelő, olykor nehezen elviselhető érzések kezelése. Hiszem, hogy a kapcsolati elakadások, kapcsolatban megdolgozhatók, gyógyíthatók. Hangsúlyos eleme a munkámnak az élményterápiás eszköztár, a közös játékon, sportoláson keresztül, a személyiség működését megjelenítő helyzetek megismerése, közös megértése."
Fotó:Fortepan/Kereki Sándor