Támogatott Lakhatás - Alapítványunk szociális ellátást nyújtó intézménye
A Segély Helyett Esély Alapítvány egyik szociális ellátást nyújtó intézménye a MÓLÓ Támogatott Lakhatás, amely 2007 óta működik az Alapítvány saját tulajdonú ingatlanában, egy kertes családi házban Pest megyében.
Szolgáltatásunkat azért indítottuk el, hogy a Thalassa Ház pszichoterápiás programjában résztvevők közül azok számára teremtsünk lehetőséget további támogatásra és lakhatásra, akiknek erre nagy szükségük van, ugyanakkor képesek rá, hogy elég önállóan éljenek. Főleg azon személyeknek ajánljuk a Mólót, akiknek csak olyan lakhatási lehetősége van, ahol a konfliktusos kapcsolatok miatt nehéz lenne megtartania a terápiás folyamat eredményeit, nehezített az önállósodása vagy egyáltalán nem megoldott a lakhatása.
Támogatott lakhatásunkat az ellátást igénybe vevők által szervezett közösség formájában hozzuk létre. Ez azt jelenti, hogy nincs folyamatosan jelen segítő szakember, de az ott élők jelentős pszichoszociális segítséget kapnak célkitűzéseik eléréséhez.
Az intézményi férőhely 7 fő.
Akik jelentkezését várjuk:
olyan aktív korú, munkaképes nőket (átlagéletkor 24-28 év), akik legalább két hónapot töltöttek a felvételt megelőzően valamilyen pszichoterápiás osztályon, képesek együttműködni a többi lakóval, maguk körül rendet tartani, továbbá készek állást keresni, illetve munkába járni vagy tanulni.
A Támogatott Lakhatás havi térítési díja 50.000 Ft, amely magába foglalja a lakhatást, rezsiköltségeket és a szocioterápiás, szociális szolgáltatásokat.
Célkitűzésünk:
Az önálló életvezetés, tanulás, illetve munkába állás. Ehhez a Móló lakói a terápiás munkatárstól kapnak segítséget, de igen nagy szükség van a személyes motivációra, erőfeszítésre, mert e nélkül nem sikerülhet.
Ellátási terület: Klienseinket az ország egész területéről fogadjuk, ugyanakkor a felvétel során előnyben részesítjük azokat, akik a Thalassa Ház hosszú távú pszichoterápiás folyamatában részt vettek. Máshonnan az üres férőhelyektől függően tudunk csak fogadni rászorulókat.
A rehabilitációs folyamatban nyújtott szolgáltatások:
szociális tanácsadás, egyéni esetkezelés;
támogatás munkaügyi problémák rendezésében;
társintézményekhez való kísérés/irányítás;
családi kapcsolattartás/kapcsolatrendezés támogatása;
konfliktuskezelés fejlesztése.
Az intézménybekerülés, valamint az ellátás igénybevételének módja és feltételei:
önkéntes kérelem,
a kezelői személyzet, vagy kezelő javaslata,
egyeztetett időpontban próbahétvége a Mólóban,
a házirend és az együttélés szabályainak elfogadása,
tanulói, illetve hallgatói jogviszony létesítése, vagy legalább részmunkaidős, napi négy órás foglalkoztatás,
rendszeres jövedelem, ami az önellátást lehetővé teszi (az utazás, étkezés költségek, térítési díjak fedezésére).