A Thalassa Ház (a SE Klinika, az OORI és a BAZ Megyei Központi Kórház Semmelweis Tagkórházának osztályaival együttműködve) meghatározó szerepet játszott az önálló pszichoterápiás rehabilitáció szakma feltételrendszerének és finanszírozási környezetének kialakításában. Tagja vagyunk a Magyar Kórházszövetségnek.
Aktív szerepet vállalunk a hazai graduális és posztgraduális szakember képzésében. Intézetünk a Semmelweis Egyetem által akkreditált képzőhely a pszichiáter szakorvos, gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvos és a pszichoterapeuta szakorvos/szakpszichológus képzésben. Továbbá a graduális pszichológus képzésben az ELTE, a PPKE és a KRE klinikai gyakorlóhelyeként veszünk részt.
Éveken át fenn tudtuk tartani tagságunkat és részt tudtunk venni a terápiás közösségek nemzetközi egyesületének – a Community of Communities minőség-auditáló hálózat – munkájában. Ezen tagságunk folyamatos fenntartásának feltétele a nemzetközi tagdíj fedezetének alapítványi biztosítása, melyre jelenleg nem áll rendelkezésünkre saját pénzügyi forrás.
Alapító tagja vagyunk a Terápiás Közösségek Nemzetközi Hálózatának (INDTC - International Network of Democratic Therapeutic Comminities).
Önkénteseket időszakosan fogadunk Intézményünkben, telítettségtől függően. Ez egy hosszabb távú (min. fél éves) együttműködést, ill. elköteleződést jelent. Ezzel kapcsolatos részletek az Önkéntesség menüpont alatt olvashatóak.
Alapítványi fenntartású kórházunk, mely a Segély Helyett Esély Alapítvány közhasznú civil szervezet fenntartásában működik, hosszú évek során kidolgozott, komplex terápiás programot nyújt a páciensek számára, amely a leghatékonyabban segítheti a gyógyulás, a változás folyamatát. Terápiás programunknak bizonyos elemei a NEAK által finanszírozott alapszolgáltatásokhoz képest többletet jelentenek, amelyeket Alapítványunk támogatásokból tud finanszírozni. A támogatások segítik működésünk zavartalan fenntartását, mely működés tapasztalataink szerint a leghatékonyabban segítheti a gyógyulás, ill. változás folyamatát.
A terápiás programban való részvételhez, az öngondoskodás jelentőségét is hangsúlyozva, pácienseinktől heti önerős hozzájárulást kérünk. Az „önerőről” a GYIK menüpont alatt olvashat.